Jaké jsou časté chyby při hubnutí?
Provedli jste náš výpočet BMI a ihned najeli na dietní režim? Pokud po několika týdnech váha neubývá a BMI index je stále stejný, může být problémem to, že děláte některou z velmi častých chyb, které se hubnutí přímo týkají. O jaké konkrétní chyby se jedná? Podívejte se společně s námi.
Hladovění
Toto je patrně největší chyba při hubnutí, kterou lze jeden udělat. Sice se dosáhne toho, že příjem kalorií je minimální, ale z dlouhodobého hlediska je výsledek spíše kontraproduktivní. Hlavním problémem je takzvaný jo-jo efekt. Ten způsobuje, že se váha nejenom vrátí, ale že může také narůst. Hladovění je také spojené s tím, že lidskému tělu hrozí řada zdravotních rizik.
Přemíra soli
Sůl je při hubnutí velkým problémem. Kdo ji konzumuje až enormní množství, ten by měl myslet na to, že jeho tělku rozhodně nesvědčí. Jednou z vlastností soli je to, že způsobuje zadržování vody v těle. To znamená nejenom to, že tělo působí napuchlým dojmem, ale také to, že voda v těle způsobuje i vyšší hmotnost. A proto výpočet BMI není ani po delším čase spojený s žádnou změnou.
Nedostatek pohybu
Pohyb je při hubnutí velmi důležitý. To proto, že díky němu tělo spaluje mnohem rychleji a efektivněji. Posilování navíc pomůže hubnout na problémových partiích, stejně jako dokáže pomoci vyrýsovat postavu. Nedostatek pohybu je proto jednou z mnoha chyb. Pokud má jít váha skutečně efektivně dolů, potom je na místě cvičit nejméně třikrát do týdne.
Snaha o rychlé hubnutí
Stejně, jako člověk postupně nabíral, by měl také postupně hubnout. To proto, že to pro lidské tělo bude mnohem přirozenější. Rychlé hubnutí má za následek velké kolísání váhy, které se může následně zvyšovat. Když se hubne postupně, znamená to, že se váha mnohem lépe ustálí a člověk následně již nepřibírá. To je cesta, jak si optimální váhu i dlouhodobě udržet.